7. nagradu Automobilističkog saveza splitsko-dalmatinske županije - Split (Poljud)

Splitski OSV vozio se na Poljudu, ispred Hajdukovog stadiona (foto: Ante Jerčić)

Prije dva tjedna u Splitu održano je prvo od pet predviđenih natjecanja ovogodišnjeg Prvenstva Regije Jug (Dalmacija) Hrvatskog auto i karting saveza u ocjensko-spretnosnim vožnjama. “7. nagradu Automobilističkog saveza splitsko-dalmatinske županije” organizirao je  istoimeni savez, a sudjelovalo je 14 vozača i vozačica iz pet klubova.

7. nagradu Automobilističkog saveza splitsko-dalmatinske županije - Split (Poljud)

Tomislav Tomaš - AK Oneum Omiš (foto: Ante Jerčić)

Pobjedu ukupnog poretka , ali i klase II automobila do 4.000 mm duljine ostvario je Josip Maršić, član AK Oneum Omiš za upravljačem „Toyote Starlet“. Poslije četiri posebna ispita bio je uspješniji za svega 42 stotinke ispred Nikole Rožića (AMK Trogir) koji je svojom Škodom Fabia TDi uz druga mjesta „generalke“ i klase II osvojio i pobjedu konkurencije juniora. Za pobjedu klase I do 3.500 mm iskusnom Saši Milaviću (AK Split Motorsport) u „Yugu 55“  bilo je dovoljno treće mjesto „generalke“, a pobjednik najdulje klase III automobila više od 4.000 mm u automobilu „Zastava Poly“ bio je Đorđe Studić iz AK Mihovil Šibenik.  Nastupile su i dvije vozačice – Gorana Kovač (Oneum Omiš) i Anja Milavić (Split Motorsport), ali su obje prije završetka odustale. Josip Maršić, Tomislav Tomaš i Boro Kuvačić najzaslužniji su za bodove kojima su svoju ekipu Autokluba „Oneum“ uvrstili na prvo mjesto.

Rezultati: ukupno 1. Maršić (Oneum) 2:08,05 minuta, 2. Rožić (Trogir) +0,42 sekunde, 3. S. Milavić (Split Motorsport) +1,56; klasa I – 1. S. Milavić, 2. Tomaš, 3. Kuvačić (oba Oneum); klasa II – 1. Maršić, 2. Rožić, 3. Velašević (Ragusa racing); klasa III – 1. Studić, 2. Ručević (oba Mihovil Šibenik); juniori 1. Rožić, 2. Barić (Trogir), 3. Tomić (Oneum); ekipe: 1. AK Oneum Omiš 47 bodova, 2. AK Split Motorsport 28, 3. AK Trogir 25.

Čunjevi u vojarni bribirskih knezova

Drugo natjecanje sezone Prvenstva Regije Jug zakazano je za 28. kolovoza u organizaciji Autokluba Mihovil Šibenik. „3. Nagrada Grada Šibenika“ pod pokroviteljstvom Grada Šibenika održati će se u prostorima Vojarne Bribirski knezovi Šibenik ( ulaz sa lokalne ceste Šibenik – Zablaće). Prijave se primaju do petka 25. kolovoza, a nedjeljno jutro 28. kolovoza od 7,30 do 9 sati rezervirano je za prijem sudionika. Službeni treninzi voze se od 10,15 sati, a od 12 sati počinje natjecanje za nagrade i bodove. Proglašenje najuspješnijih planirano je za 17,15 sati.

 

 

Ukupni redosljed
Rank Klasa St broj Vozać Klub Vozilo Time Gap Bod.
1 II 17 Maršić Josip AK Oneum Omiš Toyota starlet 2:08.05
20
2 II 2 Rožić Nikola AK Trogir Škoda Fabia Tdi 2:08.47 0.42
15
3 I 8 Milavić Saša AK Split Motorsport Yugo 55 2:09.61 1.56
12
4 II 15 Velašević Dragan AK Ragusa Racing Opel Corsa 2:11.61 3.56
10
5 I 6 Tomaš Tomislav AK Oneum Omiš Yugo 55 2:13.78 5.73
8
6 II 25 Barić Ante AK Trogir Zastava 128 2:14.72 6.67
6
7 II 11 Prenc Gordan AK Split Motorsport Nisan Micra 2:18.19 10.14
4
8 I 3 Kuvačić Boris AK Oneum Omiš Autobianchi A112 2:30.57 22.52
3
9 I 9 Tomić Antonio AK Oneum Omiš Yugo 2:36.01 27.96
2
10 III 21 Studić Đorđe AK Mihovil Šibenik Zastava poli 2:39.26 31.21
1
11 III 22 Damir Ručević AK Mihovil Šibenik BMW 2:40.27 32.22
0
12 I 14 Mihaljević Ante AK Split Motorsport Autobianchi A112 Odustao
13 I 12 Kovač Gorana AK Oneum Omiš Autobianchi A112 Odustao
14 I 13 Milavić Anja AK Split Motorsport Autobianchi A 112 Odustao
Rank Klasa St broj Vozać Klub Vozilo Time Gap Bod.
Klasa : I
1 I 8 Milavić Saša AK Split Motorsport Yugo 55 2:09.61
20
2 I 6 Tomaš Tomislav AK Oneum Omiš Yugo 55 2:13.78 4.17
15
3 I 3 Kuvačić Boris AK Oneum Omiš Autobianchi A112 2:30.57 20.96
12
4 I 9 Tomić Antonio AK Oneum Omiš Yugo 2:36.01 26.40
10
5 I 12 Kovač Gorana AK Oneum Omiš Autobianchi A112 Odustao
6 I 13 Milavić Anja AK Split Motorsport Autobianchi A 112 Odustao
7 I 14 Mihaljević Ante AK Split Motorsport Autobianchi A112 Odustao
Klasa : II
1 II 17 Maršić Josip AK Oneum Omiš Toyota starlet 2:08.05
20
2 II 2 Rožić Nikola AK Trogir Škoda Fabia Tdi 2:08.47 0.42
15
3 II 15 Velašević Dragan AK Ragusa Racing Opel Corsa 2:11.61 3.56
12
4 II 25 Barić Ante AK Trogir Zastava 128 2:14.72 6.67
10
5 II 11 Prenc Gordan AK Split Motorsport Nisan Micra 2:18.19 10.14
8
Klasa : III
1 III 21 Studić Đorđe AK Mihovil Šibenik Zastava poli 2:39.26
10
2 III 22 Damir Ručević AK Mihovil Šibenik BMW 2:40.27 1.01
7,5
Junior : J
1 II 2 Rožić Nikola AK Trogir Škoda Fabia Tdi 2:08.47
20
2 II 25 Barić Ante AK Trogir Zastava 128 2:14.72 6.25
15
3 I 9 Tomić Antonio AK Oneum Omiš Yugo 2:36.01 27.54
12
4 I 13 Milavić Anja AK Split Motorsport Autobianchi A 112
0
Vozačice : V
1 I 12 Kovač Gorana AK Oneum Omiš Autobianchi A112 Odustao
2 I 13 Milavić Anja AK Split Motorsport Autobianchi A 112 Odustao
Klubovi
1 AK Oneum Omiš Maršić Josip 20- Tomislav Tomaš 15- Kuvačić Boro 12
47
2 AK Split Motorsport Milavić Saša 20 – Prenc Gordan 8
28
3 AK Trogir Rožić Nikola 15 – Barić Ante 10
25
4 AK Mihovil Šibenik Studić Đorđe 10- Ručević Damir 7,5
17,5
5 AK Ragusa Racing Velašević Dragan 12
12