KARTING: Kodrić ponovo na postolju, drugi na talijanskoj La Conci!

Redovit na postoljima – Martin Kodrić

Mladi hrvatski kartingaš Martin Kodrić osvojio je 2. mjesto u trećoj ovogodišnjoj utrci WSK Euro Serije u klasi KF3, koja se proteklog vikenda održala na talijanskoj stazi La Conca nedaleko od Leccea. U izuzetno jakoj konkurenciji od 76 vozača Kodrić je kvalifikacijski trening završio na četvrtom mjestu ukupnog poretka. Tako se plasirao u Super Pole utrku, koju je završio na 7. mjestu. Uslijedile su kvalifikacijske vožnje u kojima je ostvario  ukupno 5. mjesto i 5. startnu poziciju za finalnu utrku. Odličnom vožnjom u finalnoj se utrci uspio probiti do još jednog podija i fenomenalnog 2. mjesta. Pobjedu je odnio Francuz Dorian Boccolacci dok je treće mjesto zauzeo Britanac Callum Ilott.

Martin Kodrić

Treći u WSK prvenstvu

Nakon tri održane utrke WSK Euro Serije Kodrić se nalazi na 3. mjestu ukupnog poretka iza Španjolca Alexa Paloua i Britanca Calluma Ilotta. Posljednja ovogodišnja utrka WSK Euro Serije održati će se od 2. do 5. kolovoza u španjolskoj Zaragozi. No, Kodrića već sljedećeg vikenda očekuje treći nastup u Prvenstvu Britanije i zatim dva tjedna kasnije drugi dio Europskog Prvenstva, također u Velikoj Britaniji.