Nenad Šipek

Najbolji motociklist za 2010. godinu - Nenad Šipek (MŠD Zabok), foto: Borna Vincek

Hrvatski motociklistički savez prošlog je tjedna u Strmecu Samoborskom svečano proglasio najuspješnije motocikliste u 2010. godini. Titulom najboljeg  proglašen je “leteći Zagorec”, motocrossist Nenad Šipek (MŠD Zabok), dok je najboljim juniorom proglašen vozač speedwaya Dino Kovačić (SK Unia).

Zlatne kacige osvojili su Marta Štimac (prvakinja Hrvatske u moto-slalomu 2008./2009./2010.), Željko
Tkalcević (prvak Hrvatske u oldtimerima 2008./2009./2010.) i Robert Rončević (prvak Hrvatske u oldtimerima 2008./2009./2010.).

Enduro motocross klub Buzet osvojio je zlatnu plaketu za trostruki uzastopni naslov pravaka države u enduru, dok je SK Unia Goričan jednak rezulatat ostvario u speedwayu.

NAJBOLJI MOTOCIKLISTI HRVATSKE  PO DISCIPLINAMA

1. Cestovne moto utrke: MARIN IVANOV, MK Azalea
2. Motocross: NENAD ŠIPEK, MŠD Zabok
3. Supercross: MATEJ JAROŠ, MK Požega Promet
4. Supermoto: DEJAN OPET, MK Formula R
5. Enduro: MARKO PRODAN, EMK Buzet
6. Motoslalom: ROBERT PROŽEK, MK Križevci
7. Speedway: DINO KOVACIC, SK Unia
8. Oldtimer cestovne moto utrke: ROBERT RONCEVIC, MK Križevci
9. Quad: BERNARD ŽAGAR, MK Samobor

JUNIORI
1.Supercross: MIHAEL KELNARIC, MŠD Zabok
2.Motocross: LUKA KRIŽNIK, MCK KIA Božic
3.Quad: DARIO SUHINA, SMK Jakovlje

Sa svečane podjele priznanja

Sa svečane podjele priznanja

PRIZNANJA ZA MEĐUNARODNE USPJEHE

DANIJEL BOŽIĆ – motocross
– UEM MX of Nations, Nizozemska, 14. mjesto
– nastup na FIM MX3 Svjetskom prvenstvu

IGOR FONOVIĆ – enduro
– Alpe Adria prvenstvo, ukupno 3. mjesto enduro junior

MARIN IVANOV – cestovni motociklizam
– Alpe Adria prvenstvo, ukupno 5. mjesto u klasi SSt 600
– FIM Endurance svjetsko prvenstvo, 8h Doha, 9. mjesto
– nastup na IDM – otvorenom prvenstvu Njemacke

MATEJ JAROŠ – motocross
– UEM MX of Nations, Nizozemska, 14. mjesto

EMIL KORPAR – oldtimeri
– Alpe Adria prvenstvo, 2. mjesto u klasi 500 oldtimer

DINO KOVAČIĆ– speedway
– Europsko prvenstvo parovi, 3. mjesto ukupno
– Europsko prvenstvo juniori U19, 4. mjesto ukupno
– pojedinačno juniorsko prvenstvo Hrvatske, Slovenije i Madarske, ukupno 1. mjesto

JURE LAMPE – oldtimeri
– Alpe Adria prvenstvo, 1.mj. ukupno u klasi Classic 500

MARKO LELJAK – motocross
– UEM MX of Nations, Nizozemska, 14. mjesto
– nastup na Europskom prvenstvu klasa Open, 1. mjesto Slovenija

JURICA PAVLIC – speedway
– Svjetsko prvenstvo U21, ukupno 6. mjesto
– Europsko prvenstvo parovi, 3. mjesto ukupno
– Europsko prvenstvo, 7. mjesto ukupno
– Croatian Grand Prix, 14. mjesto ukupno
– pojedinačnom prvenstvu Hrvatske i Slovenije, 6. mjesto ukupno

MARKO PRODAN
– enduro
– Alpe – Adria prvenstvo, ukupno 2. mj. u klasi E2
– nastup na hard enduro natjecanju Red Bull Romaniacs u Rumunjskoj

ALEX RADMAN – cestovi motociklizam
– nastup na IDM – otvorenom prvenstvu Njemacke

ALEKSANDAR STANKOVIĆ – motocross
– Europsko prvenstvo MX85, ukupno 17. mjesto

MANFRED STROHMAYER
– odltimeri
– Alpe Adria prvenstvo, 2. mjesto ukupno u klasi Classic open

NENAD ŠIPEK – motocross
– Europsko prvenstvo, ukupno 12. mjesto u klasi Open
– FIM MX3 Svjetsko prvenstvo, 7. mjeto, Slovenija

Tri motociklista nominirana za najuspješnijeg sportaša za 2010. godinu

Nadležno povjerenstvo Hrvatskog olimpijskog odbora u kategoriji najuspješnijeg hrvatskog sportaša za 2010. godinu nominiralo je Nenada Šipeka (motocross),Juricu Pavlica (speedway) i Marka Leljaka (motocross)., a pobjednici će biti proglašeni na svečanosti “Velikog dana hrvatskog športa” 27. prosinca 2010. godine u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog.