15. Riječki autoslalom

Nepobjediv na Preluci - Nino Andrejević/AK Opatija (foto: Facebook)

Nino Andrejević, mladi istarski automobilist iz Lupoglava, od ove sezone član Autokluba „Opatija“ ubilježio je četvrtu  uzastopnu pobjedu na legendarnoj stazi Preluk gdje je u organizaciji Autokluba „Rijeka“ održan „15. Riječki autoslalom“, drugo ovogodišnje bodovno natjecanje Prvenstva Republike Hrvatske u autoslalomu, ujedno bodovano i za Auto i karting ligu Zapad.
U konkurenciji 58 vozačica i vozača iz 18 klubova Andrejević je bio najbrži ostvarivši u dvije bolje vožnje najbolji rezultat čime je obilježio jubilarno izdanje jednog od najcjenjenijih autoslaloma u nas. Andrejević je u svojoj „Zastavi 750“ pripremljenoj za grupu sportskih automobila na Preluci nepobjediv od 2009. godine i pored najboljeg rezultata „generalke“ najuspješniji je junior također već četiri sezone za redom na ovoj stazi. Uz to pobjednik je grupe sport i klase 7, te niz prvih mjesta u bodovanju Auto i karting lige Zapad.   Najbolje vrijeme treninga imao je Donald Milokanović ( Skok racing), dok je najboljim vremenom prve vožnje dobar rezultat najavio Ivan Pavlović (Rijeka). No, Andrejević nije dozvolio iznenađenje i sa dva izvrsna vremena 58,992 i 57,145 sekundi, što je bio i najbolji rezultat dana pojedine vožnje osvojio novu prelučku pobjedu.

15. Riječki autoslalom

Drugi u generalci - Ivan Pavlović / AK Rijeka (foto:facebook)

Drugo je mjesto sa zaostatkom od 3,939 sekundi ostvario Ivan Pavlović u „Renaultu Clio 2.0“ ujedno pobjednik klase „sport 9“, dok je njegov klupski kolega iz AK „Rijeka“ Hrvoje Šepić u „Zastavi Yugo“ pored trećeg mjesta ukupnog poretka ubilježio i pobjedu klase „sport 8“. Upravo su njih dvojica uz izuzetnog Dejana Kopjatića, pobjednika prvog natjecanja u Poreču prije sedam dana,  koji se na Preluci morao zadovoljiti tek petim mjestom ukupnog poretka, ali drugim u klasi, donijeli ekipnu pobjedu svom klubu – uspješnom domaćinu ove manifestacije.
Među vozačicama je dominirala Iva Popović-Peruško (Pula-Rovinj), pobjedu grupe „serija“ ostvario Dorijano Milanović (AK Istra racing team Pazin), a grupe „sprint“ Marino Milokanović (Skok racing Brtonigla). Istrani su dominirali i na Preluci, pa su tako pobjede po klasama ostvarili i Albert Ivančić  u „seriji do 1600 ccm“, a u onoj jačoj Dorijano Milanović vozači Istra racing teama iz Pazina. Klasu „sprint“ do 1200 ccm dobio je Ivica Popović , a preko 1600 Marino Milokanović iz brtoniškog „Skok racinga“.

15. Riječki autoslalom

Najbrži u sprintu - Marino Milokanović / AK Skok racing (foto:facebook)

Već prvo natjecanje sezone u Poreču, a posebno ovo na Preluci pokazalo je da će bitka za naslov najbolje ekipe sezone biti izuzetno neizvjesna. Čak su tri kluba na pobjedničko postolje stigla sa istim brojem bodova, ali za nijansu bolji ( osnovom propisa iz pravilnika) prvi su bili domaćini AK „Rijeka“, drugi AK „Skok racing“, a treći AK „Opatija“.

 

REZULTATI

Por. S.B. Ime i prezime Klasa Klub Vozilo Vrijeme Čunj Vrata Zaost.
1 720 Nino ANDREJEVIĆ 7 AK Opatija Zastava 750 1:56,137 0 0 0,000
2 903 Ivan PAVLOVIĆ 9 AK Rijeka Renault Clio 2.0 2:00,076 0 0 3,939
3 807 Hrvoje ŠEPIĆ 8 AK Rijeka Zastava Yugo 2:01,407 0 0 5,270
4 641 Marino MILOKANOVIĆ 6 AK Skok Racing Ford Fiesta ST 2:01,769 0 0 5,632
5 801 Dejan KOPAJTIĆ 8 AK Rijeka Zastava Yugo 2:02,059 0 0 5,922
6 701 Donald MILOKANOVIĆ 7 AK Skok Racing Zastava 750 2:02,219 0 0 6,082
7 803 Zoran VIDMAR 8 AKK Petar Klepac Zastava Yugo 2:03,304 0 0 7,167
8 999 Mato MILKOVIĆ 9 AK Dubrava Zastava Yugo 2:03,448 0 0 7,311
9 805 Tomislav ŠEPIĆ 8 AK Rijeka Zastava Yugo 2:03,690 1 0 7,553
10 503 Marko GEBAUER 5 AK Opatija Peugeot 106 2:03,927 0 0 7,790
11 502 Ivan SREBAČIĆ 5 AK Sesvete Zastava Yugo 2:04,491 0 0 8,354
12 604 Dario RUŽIĆ 6 AK Opatija Renault 5 GT Turbo 2:05,430 1 0 9,293
13 302 Dorijano MILANOVIĆ 3 AK Istra Racing Team Seat Ibiza 2.0 16V 2:06,024 0 0 9,887
14 522 Saša ČAKLOVIĆ 5 AKK Zanatlija Zastava Yugo 2:07,009 0 0 10,872
15 808 Edi KUHARIĆ 8 AK Opatija Motorsport Zastava Yugo 2:07,105 0 0 10,968
16 564 Josip KEKIĆ 5 AK HBT Racing Brckovljani Peugeot 106 2:07,175 1 0 11,038
17 405 Ivica POPOVIĆ 4 AK Skok Racing Autobianchi A 112 2:08,308 1 0 12,171
18 303 Goran LAUŠIN 3 SAK Samobor Renault Clio RS 2:08,449 0 0 12,312
19 304 Goran SRUK 3 AK Stubaki Renault Clio Sport 2:08,906 1 0 12,769
20 411 Daniel SRIJEMSI 4 AK Opatija Zastava 850 2:08,971 0 0 12,834
21 515 Marko ČERLJENKO 5 AK Delta Timing Zastava Yugo 2:09,006 1 0 12,869
22 308 Igor ILIĆ 3 AK Pula-Rovinj Renault Clio 2:09,329 1 0 13,192
23 203 Albert IVANČIĆ 2 AK Istra Racing Team Peugeot 106 Rally 2:09,378 0 0 13,241
24 524 Mario HERNAUT 5 AKK Zanatlija Zastava Yugo 2:09,551 3 0 13,414
25 315 Davor SOTLAR 3 AK Pula-Rovinj Renault Clio 1.8 16V 2:09,815 0 0 13,678
26 202 Dario MUČNJAK 2 SAK Samobor Citroen AX 2:10,060 0 0 13,923
27 204 Danijel BABIĆ 2 AKK Zanatlija Peugeot 106 Rally 2:10,533 1 0 14,396
28 501 Davor ČOSIĆ 5 AK Dubrava Zastava Yugo 2:10,817 3 0 14,680
29 551 Marko POPOVIĆ 5 AK HBT Racing Brckovljani Citroen Saxo 2:11,139 3 0 15,002
30 702 Danijel DOMINKO 7 AK Dubrava Zastava Yugo 2:11,424 1 0 15,287
31 242 Muhamedali MAKSUTI 2 AK Istra Racing Team Peugeot 106 Rally 2:11,668 2 0 15,531
32 232 Antun LAUŠIN 2 SAK Samobor Honda Civic 2:12,080 0 0 15,943
33 914 Elvis PUŽ 9 AK Opatija Fiat Uno Turbo 2:12,417 1 0 16,280
34 403 Iva POPOVIĆ-PERUŠKO 4 AK Pula-Rovinj Autobianchi A 112 A 2:13,175 0 0 17,038
35 210 Danijel GRUBIŠA 2 AK Istra Racing Team Peugeot 106 Rally 2:13,319 1 0 17,182
36 101 Jurica RUŽIĆ 1 AK SB Auto Sport Autobianchi A 112 2:13,778 0 0 17,641
37 224 Tihomir PAŠIĆ 2 AK Opatija Citroen C2 VTS 2:14,557 1 0 18,420
38 703 Hrvoje DOMINKO 7 AK Dubrava Zastava Yugo 2:14,772 0 0 18,635
39 219 Marko DOMITREK 2 AK Dubrava VW Polo GTI 2:15,068 0 0 18,931
40 906 Marin JURČIĆ 9 AK Opatija Ford Focus 2:16,539 2 0 20,402
41 214 Denis BAŠIĆ 2 AK Pula-Rovinj Renault Twingo 2:16,792 0 0 20,655
42 103 Zlatko KIK 1 AK Opatija Fiat Cinquecento 2:16,859 0 0 20,722
43 119 Aljoša KINKELA 1 AK Opatija Zastava 750 SC 2:17,905 0 0 21,768
44 705 Vjekoslav ČIČKO 7 AK Max Racing Fiat 500 2:18,145 3 0 22,008
45 514 Marijan VIDMAR 5 AK Delta Timing Zastava Yugo 2:19,515 6 0 23,378
46 409 Branimir TURKOVIĆ 4 AKK Zanatlija Autobianchi A 112 2:22,442 1 0 26,305
47 225 Amera AGIĆ 2 AK Sesvete Peugeot 106 2:23,684 1 0 27,547
48 195 Leo ILINIĆ 1 AK Matulji Racing Fiat Uno 60 S 2:24,047 3 0 27,910
49 331 Igor VRGA 3 AK Dubrava Peugeot 206 2:24,179 1 0 28,042
50 546 Igor ČRNAC 5 AK Opatija Motorsport Citroen C2 2:24,252 1 0 28,115
51 105 Leo RUDAN 1 AK Opatija Zastava 850 2:26,502 0 0 30,365
52 221 Damir PETROVIĆ 2 AK Delta Timing Suzuki Swift GTI 2:26,703 2 0 30,566
53 329 Amir MALKIĆ 3 AK RI Autosport WW Golf II 2:27,603 5 0 31,466
54 136 Ljiljana KAMENAR 1 AK Rijeka Autobianchi A 112 A 2:36,135 0 0 39,998
55 580 Vedran DELIMAR 5 AK Stubaki VW Polo 16v 2:38,017 4 1 41,880
56 109 Saša PRIBIČEVIĆ 1 AK Dubrava Zastava Yugo 60 2:39,182 3 0 43,045
57 110 Mislav LATINČIĆ 1 AK Stubaki Fiat Punto 55 2:43,839 5 0 47,702
58 260 Martina BRADIĆ 2 AK Sesvete Peugeot 106 2:47,541 7 0 51,404
NAPOMENA: Rezultati prikazuju zbroj vremena, čunjeva i vrata iz dvije najbolje vožnje.
Također, uključeni su samo vozači koji su završili barem jednu vožnju